ذرت علوفه ای بسته بندی شده

سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی خوراک دام

سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی خوراک مناسبی برای دام است.کیفیت بالا، قیمت مناسب و ماندگاری بالا از ویژگی های سیلو ذرت است.

تامین بخش علوفه ای جیره در کنار بخش کنسانتره ای برای دامدار از اهمیت زیادی برخوردار است. در شرایطی که قیمت کاه و یونجه بالا و با محدودیت همراه است، استفاده از ذرت علوفه ای می تواند برای دامداری ها بسیار سودمند باشد.

سیلاژ ذرت علوفه ای چیست؟

عبارت silage در زبان فارسی با عنوان سیلاژ یا سیلو کردن شناخته می شود. سیلو ذرت علوفه ای یکی از با کیفیت ترین، محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع علوفه ی سیلاژ جهت تامین خوراک دام است که در بسیار از واحد های دامپروری تولید کننده گاوهای گوشتی و شیری به دلیل قابلیت هضم بالا، سطح تامین بالای انرژی و نقش آن در افزایش تولیدات دامی نظیر شیر و گوشت به عنوان خوراک دامی بسیار ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلاژ ذرت علوفه ای حاصل تخمیر بی هوازی است. در این نوع فرآیند تخمیر، باکتری ها کربوهیدرات های محلول در آب را به اکتیک اسید و لاکتیک اسید تبدیل می کند، در نتیجه این فرآیند سیلو ذرت علوفه ای را می توان برای مدت طولانی، بدون کاهش کیفیت و ارزش غذایی ذخیره کرد.

سیلاژ ذرت علوفه ای

ذرت علوفه ای چاپر شده با حلقه ای بلال

.

ویژگی های سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی شرکت کهن

 • پر دانه بودن
 • دارا بودن ماده خشک بالا
 • دارای رنگ و بوی کاملا استاندارد
 • ارزش غذایی بالا
 • هضم آسان توسط دام
 • کاملا استاندارد و فاقد هر گونه کپک و قارچ
 • بسته بندی پلاستیکی با کیفیت بالا
 • ماندگاری تضمینی شش ماه

ذرت علوفه تخمیر شده

ذرت علوفه ای تخمیر شده

.

استفاده از سیلاژ ذرت علوفه ای در تغذیه دام

این نوع سیلاژ به دلیل داشتن کربوهیدرات بالا، کیفیت بالاتری نسبت به بقیه انواع سیلاژ دارد. در حقیقت این محصول به عنوان جیره اصلی در تغذیه ی گاوهای شیری و گاوهای گوشتی به کار می رود.

این خوراک با داشتن انرژی زیاد قسمت عمده ای از احتیاجات دام را برطرف می کند. در تامین جیره غذایی دام می بایست از سیلاژ ذرت علوفه ای حداکثر استفاده را به عمل آورد زیرا یک منبع غذایی ارزشمند و ارزان قیمت در تغذیه دام می باشد.

در حال حاضر استفاده از سیلو ذرت علوفه ای در تغذیه ی دام بسیار متداول است؛ زیرا مصرف این نوع خوراک دام در دامپروری ها موجب حذف سایر علوفه ها و مکمل های گران قیمت در تغذیه دام گردیده و یکی از محبوب ترین انواع خوراک دام در بین دامداران است به نحوی که در پنجاه کشور دنیا سیلو ذرت علوفه ای به عنوان اولین منبع غذایی ارزشمند در تغذیه ی خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد.

.

مزایای استفاده از سیلاژ ذرت علوفه ای به عنوان خوراک دام

 1. بیشترین ماده خشک را نسبت به سایر گیاهان علوفه ای دارد.
 2. فرآیند تخمیر باعث افزایش خوش خوراکی و تعلیف پذیری علوفه ی تولیدی می شود.
 3. دارای سطح مناسبی از کربوهیدرات های محلول در آب برای یک تخمیر رضایت بخش و تولید اسید لاکتیک کافی است.
 4. استفاده از سیلاژ ذرت علوفه ای در جیره غذایی دام منجر به افزایش میزان تولید شیر و گوشت می شود.
 5. سیلو ذرت علوفه ای دارای نشاسته، پروتئین و انرژی لازم برای تامین فرآیندهای حیاتی دام می باشد.
 6. استفاده بهینه از فضا و مساحت محل نگهداری علوفه.
 7. امکان نگهداری علوفه ی مازاد برای استفاده در زمان های محدودیت علوفه و فصول سرد سال یا ایام خشکسالی که بسیاری از مناطق کشور امکان تولید علوفه ندارند را فراهم می آورد و در این شرایط اهمیت سیلاژ ذرت علوفه ای بیش از پیش به عنوان منبع غرایی ارزشمند، مطمئن و مقرون به صرفه در تغذیه و حفظ سلامت دام ها نمایان می گردد.

گروه تولیدی بازرگانی کهن در سایت مرکز سیلاژ ایران شرایطی فراهم نموده است تا تمام دامداران از سراسر کشور امکان تهیه ی سیلو ذرت باکیفیت را در طول سال داشته باشند.